دسته‌ها
اخبار

بازی اتاق فرار چگونه است ؟ معرفی بهترین اتاق فرارهای تهران ایده آل مگ | allescape

همچنین بسته به ابعاد، پیچیدگی و ظرافتی که دارن، پیاده‌سازی‌شون از نظر صرف هزینه، زمان و انرژی شما ممکنه متفاوت اتاق فرار باشه. ۳- سیر بازی را از دست ندهید ازآنجاکه افرادی مانند خود شما این بازی‌ها را طراحی کرده‌اند؛ پس با کمی تمرکز و دقت می‌توانید معماها را حل کنید. با بزرگ‌تر شدن، ما می‌دانیم که حافظه ما گاهی اوقات قابل افزایش و بزرگ شدن است. حل معما و چالش‌ها راهی عالی برای تقویت، یادآوری و حفظ حافظه است. برخی از اتاق‌های فرار آنقدر معمای پیچیده‌ای دارند که برای حل آن نیاز به دقت بالایی دارید. همین عمل می‌تواند ظرفیت و طول عمر حافظه ما را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

  • برخی از اتاق فرارهای معمایی و فضایی، تفاوت بزرگی با سایر اسکیپ روم ها دارند و باید در آن ها شما از قدرت تخیل و خلاقیت خود استفاده کنید.
  • خوشبختانه با افزایش محبوبیت این بازی جذاب، امروزه شاهد اتاق‌های فرار مختلف با سناریو‌های متفاوت در سراسر کشور هستیم.
  • اینجا بازیکن باید کمی نگاه و طرز فکر خودشو به هم بریزه یا سر خودش رو به پهلو بچرخونه تا منظور یه تابلو روی دیوار یا یه تصویر توی روزنامه‌ قدیمی رو بفهمه.
  • محیط بازی طبیعتا مهم‌ترین بخش بازی به شمار می‌آید؛ زیرا این لوکیشن باید به‌گونه‌ای طراحی شده باشد تا بازیکنان را دقیقا در همان فضا قرار دهد و حس ترس، هیجان و یا دلهره را به آن‌ها القا نماید.

در این ژانر شرکت کننده با طی کردن مراحل سخت در این بازی با تصاویر ترسناک، موجودات عجیب، اتفاقات وحشتناک و صداهای دلهره ؜انگیز روبه؜ رو می شود. با توجه به درجه سختی هر بازی، میزان سختی اتاق؜ های ترسناک نیز تغییر می کند. اتاق فرار اولین بار در سال 2006 توسط شرکت اسکراپ یک اتاق با 6 نفر طراحی و اختراع شد. پس از آن مورد استقبال عموم قرار گرفت، گسترش قابل توجه این بازی در آسیای شرقی در سال 2012 شکل گرفت. سپس مجارستان شروع به راه اندازی این بازی کرد و سپس کشورهای آمریکا، کانادا و اسپانیا از این سرگرمی استقبال کردند. برخی از آنها واقعا به فکر و تفکر خلاق نیاز دارند و یا در بعضی از مراحل کافیست تا کمی به اطراف خودتان توجه کنید تا بتوانید معما را پیدا کنید.

بازی اتاق فرار چگونه است؟

معمولاً این سرنخ ها رمز قفل یک گاو صندوق را تشکیل می دهند یا حل یک مسئله یا معمایی هستند که باید به جواب مورد نظر برسید. اتاق فرار های معمایی برای سالیان محبوب ترین اسکیپ روم ها بین مردم بودند تا اینکه سر و کله اتاق فرار های ترسناک پیدا شد و امروزه میبینیم نه تنها در ایران بلکه در همه کشورهای جهان اسکیپ روم های ترسناک محبوب ترین هستند. اتاق فرار یک بازی یا سرگرمی ماجراجویانه و بسیار جذاب می‌باشد که شرکت‌کنندگان با شرکت در این بازی باید با استفاده از استراتژی‌ها، نکات و سرنخ‌ها، معماها و پازل را حل کنند و بازی را به اتمام برسانند. در هر قسمت از این فضا معماهای مختلفی پنهان شده‌اند که شرکت‌کنندگان باید در مدت زمان مشخص آن‌ها را پیدا کنند و حل کنند. این بازی در فضاهای متفاوتی نظیر سلول‌های زندان، کلبه دورافتاده، هتل، استگاه‌های فضایی و رستوران طراحی می‌شود.

باید ساختارشکن و قانون گریز باشید ولی هرگز فراموش نکنید که قوانین اصلی بازی نباید زیرپا گذاشته شوند چرا که نقض این قوانین می‌تواند موجب آسیب‌های جدی به شما و دیگر بازیکنان شود. اما در فرایند بازی و سناریو معما گونه بازی ترسناک باید برعکس عمل کنید. خیلی از کسانی که به سمت حضور در اتاق‌های فرار تمایل پیدا می‌کنند به دنبال هیجانی از نوع ترس هستند. اینکه احساس کنید جایی گیرافتاده‌اید و باید تلاش کنید و همکاری کنید تا از آن‌جا به سلامت بیرون بیایید بسیار جذاب است. این نکته را از خاطر نبرید که پس از اتمام بازی برد و یا باخت مهم نیست چیزی که اهمیت دارد روحیه همکاری و هیجانی است که در طول بازی با شما همراه بود، اگر شما تجربه و خاطره مشترکی از اتاق فرار به‌خاطر دارید برای ما بنویسید. معماهای بسیار زیادی در مسیر شما قرار می‌گیرد که برای عبور از آن مرحله باید آن را حل کنید و پشت سر بگذارید برای حل کردن هر یک از معماها مقداری اطلاعات در دسترس است آن‌ها را خوب بررسی کنید و به ارتباط بین آن‌ها فکر کنید.

بررسی کارآفرینی فرهنگی در حوزه کودک و نوجوان

در انتخاب هم تیمی دقت کنید، افرادی را انتخاب کنید که هم‌نظر و هم‌سلیقه با شما باشند، روحیه کار گروهی اصلی‌ترین نکته است که می‌توان به آن اشاره کرد. اتاق‌های فرار ایده‌ی نسبتا جدیدی به شمار می‌روند که در دهه‌ی اخیر مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است. این بازی ترکیبی از فعالیت‌های جسمی و فکری می‌باشد که شرکت در آن شما را از روند عادی زندگی جدا می‌کند. در نهایت نیز تجربه‌های جدیدی رقم می‌زند که برای موارد مختلفی از بیشتر شدن خلاقیت گرفته تا خودشناسی و استعدادیابی به کمک شما می‌آیند.

مرحلۀ چهارم: طراحی جریان بازی (Game Flow)

بازی اتاق فرار چگونه است ؟ معرفی بهترین اتاق فرارهای تهران ایده آل مگ | allescape