دسته‌ها
اخبار

خرید ارقام نهال بادام با اصالت 100% + قیمت سال 1401 | nahalfa

ریشه درختان کهنسال بادام این قابلیت را دارند که تا عمق بیش از 8 متری زمین نیز نفوذ کنند تا ریشه های بادام حتی در شرایط خشکسالی بتواند آب مورد نیاز را تامین نماید. در فصل زمستان، درخت های بادام باید هرس شوند تا شاخه های مرده از بین رفته و نور بیشتری به درخت برسد تا در فصل بعدی، بهتر رشد کند. در فصل بهار، مراقبت از درخت بادام بالغ شامل کوددهی با کود شیمیایی حاوی اوره یا کود حیوانی و برای درخت بادام شامل آبیاری با دوزهای کم ازت می باشد. در زمان کاشت باید بدانید که نهال جوان بادام، خاک خیس را تحمل نمی کند و خاک سرد و مرطوب بهار، برای کاشت مناسب نیست.

پربارترین نژاد بادام کدام است؟

برداشت به صورت سبز به بعضی از کشورهای مدیترانه ای محدود میشود و تنها 2 % از کل تولید را https://nahalfa.com شامل میشود . در مناطق دیم بادام ها زودتر از مناطق تحت آبیاری می رسند . در مناطقی که بادام به صورت مکانیکی جمع آوری و برداشت می شود تمهیدات لازم از نظر فاصله کاشت ، نحوه ی هدایت درختان و مدیریت باغ قبلاً باید در نظر گرفته شود .

  • این عمل میتواند بر روی گیاهان حاصله از بذرهایی که در بهار سال قبل جوانه زده اند انجام گیرد.بنابراین به علت رشد سریع بادام، تولید درخت پیوندی در طی مدت کوتاهی امکانپذیر است.
  • شیر بادام اغلب به دلیل تأثیر مثبت آن بر روی پوست ، در برخی سوپ ها استفاده می شود.
  • این گیاه؛ نیاز به خاک کشاورزی حاصلخیز ؛ با شخم زدن مناسب می توان به آن دست یافت.
  • بدن انسان نمی تواند این اسیدهای چرب را تولید کند ، بنابراین ما باید آنها را از طریق غذا تهیه کنیم.

نهال بادام نان پاریل یکی از ارقام بادام با عادت باردهی اسپور و نوع باروری آن ناسازگار است. این رقم که منشاء آن کشور آمریکا میباشد دارای عملکرد… همانطور که از نام آن پیدا است، بادام فرانسیس اصالتی فرانسوی دارد که در چند سال گذشته مورد توجه باغداران داخلی قرار گرفته و به بادام کاغذی فرانسیس نیز معروف است. نسبت پوسته چوبی به مغز این بادام ۹۰% و درصد دوقلو بودن مغزهای آن نیز ۵۰% است؛ بنابراین تا همینجا در می‌یابیم که با بادامی پرثمر و اقتصادی روبرو هستیم.

اقلیم مناسب کاشت نهال بادام تونو و فرانیس :

خرید ارقام نهال بادام با اصالت 100% + قیمت سال 1401 | nahalfa

درجه حرارت پایه بادام پایین است و در حرارت بین 2 تا 4oc جوانه میزند. گیاهان حاصله معمولأ رشد خوبی دارند و میتوانند در خرداد ماه پیوند شده و در پاییز به زمین اصلی منتقل شوند. گیاهان کوچکتر و یا پیوندهایی که نگرفته اند میتوانند در پاییز همان سال یا در بهار سال بعد پیوند شوند. وقتی بذور بطور مستقیم در پاییز کاشته میشوند،سرما دهی مرطوب بطور طبیعی اتفاق می افتد. این گیاهان معمولأ در پاییز بعد برای پیوند آماده اند و گیاهان کوچکتر میتوانند در بهار بعد پیوند شوند.

نهال بادام سهند

این نهال دیرگل است و این خصوصیت باعث می‌شود تا در مقابل عواملی مانند سرمای بهاره مقاوم باشد. به گفته نهالستان نوین گردو به معرفی نهال بادام دیرگل پرداختیم که این رقم جزو بهترین نهال بادام های مناطق سردسیر و نیمه سردسیر و کوهستانی است. نهال بادام دیرگل مناسب ترین رقم برای مناطق سردسیر است.این نهال بادام در مناطق کوهستانی کاشته شده و در برابر سرما مقاومت بسیار خوبی دارد. این بادام از نوع میان رس می باشد و از اواخر ماه شهریور محصول قابل برداشت است. انتظار می رود که هر هکتار زمین زیر کشت این نهال در حدود 4 الی 5 تن تولید محصول داشته باشد. البته که در بالا ذکر شد، در صورت آبیاری دیمی محصول به 800 کیلو گرم کاهش می یابد.