دسته‌ها
اخبار

شرایط معلم ابتدایی شدن 1402 راهنمای کامل ورود به شغل معلم ابتدایی پاسخ با ما-معلم

توی این مصاحبه باید صلاحیت های عمومی خودشون رو اثبات کنن . چون داوطلبا بعد از داشتن شرایط لازم و شرکت در کنکور باید بتونن فرایند مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رو هم با موفقیت بگذرونن . خب پس علاوه بر این مسائلی که معرفی شد ، داوطلبا باید شرایط علمی لازم رو برای انتخاب این رشته در کنکور سراسری داشته باشن که در ادامه این شرایط رو گفتیم .

مهمترین چیزی که باعث موفقیت در این کار می شود، علاقه خود فرد است. ✏️ پروژه های کلاسی، سفرهای میدانی، بازدید از سخنرانان مهمان یا سایر فعالیت های تجربی را برنامه ریزی و نظارت کنید و دانش آموزان را در یادگیری از آن فعالیت ها راهنمایی کنید. ✏️ برای حل مشکلات رفتاری و تحصیلی دانش آموزان با والدین یا سرپرستان، معلمان، مشاوران و مدیران مشورت کنید. برای کلاس های حضور یشما می تواند هنگام ثبت نام درخواست کلاس خصوصی را داشته باشید.

✏️بازار کار برای فارغ التحصیلان تا چه حد سالم است؟ براساس گزارش اداره آمار کار، پیش بینی می شود که فعالیت کاری فارغ التحصیلان و دستیاران حقوقی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲، ۱۷ درصد رشد داشته باشد. این شغل متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند و رقابت برای شغل قوی خواهد بود. فارغ التحصیلان با تجربه، رسمی و آموزش دیده با مهارت های قوی کامپیوتری و مدیریت پایگاه داده باید بهترین چشم انداز شغلی را داشته باشند. اگرچه مدرک کارشناسی ارشد پیش نیاز نیست، اما دارای نکات مثبتی است – مانند شانس بیشتر برای پیشرفت و افزایش حقوق. ✏️این شغل نیاز به تجزیه و تحلیل اطلاعات و استفاده از منطق برای رسیدگی به مسائل و مشکلات مربوط به کار دارد. معلم دوره ابتدایی به طور متوسط ماهانه 11,271,000 تومان حقوق دریافت می کند .

دانش

و آموزشگاه با توجه به منطقه حضور دانش آموز و محل کلاس معلم خصوصی ابتدایی را برای آموزش کلاس خصوصی دبستان اعزام کند. با معلم مجله خبری معلم هـــای رسمــــی آموزش و پرورش. و نهضت سوادآموزی با سابقه بالای 10 سال. و کـــــارنامه درخشــــان در طی ســــوابق تدریس.

برای معلم شدن از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرط معدل خاصی اعلام نمیشه . نمی تونین با مدرک کاردانی رشته آموزش ابتدایی معلم بشین . در صورتی که مشکل نظام وظیفه ندارین ، مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری و شرکت در پذیرش دانشگاه فرهنگیان و معلم شدن ندارین . با اینکه از طریق تمام رشته های تحصیلی میشه برای حرفه دبیری از طریق کنکوراقدام کرد ، اما چندین روش دیگه هم برای ورود به این حرفه وجود داره که هر کدوم شرایط مخصوص به خودش رو داره. به همین خاطر توی این مقاله برای کسایی که هدفشون معلم شدنه ، شرایط معلم ابتدایی ، دبیرستان و هنرستان شدن به روش های مختلف رو معرفی کردیم . شما با مدرک کاردانی خود در کنکور سراسری برای ورود به رشته های تربیت معلم شرکت کنید.

همچنین داوطلبان خانم متاهل به ازای هر فرزند ، یکسال به شرط سنی آنها افزوده می شود. به طور مثال اگر شما دارای مدرک لیسانس و دو فرزند هستید ، شرط سنی شما 38 سال تمام می باشد. قدرت دید هر دو چشم حداقل باید پنج دهم باشد یا هر دو چشم بدون عینک و لنز حداقل ده بیستم باشند. کوررنگی و انحراف چشم ، هر نوع نقص میدان بینایی ، دوربینی که قابل درمان نیست ، ونیستاگموس شدید هر دو چشم و ضایعات وسیع شدید غیرقابل درمان برای پذیرش در رشته آموزش ابتدایی قابل قبول نیست. تدریس خصوصی و نیمه خصوصی تمامی کتاب‌های مقاطع دبستان. امکان برگزاری کلاس‌ها به روش هوم اسکول برای مقطع اول تا کلاس ششم دبستان.

شرایط معلم شدن از طریق آزمون استخدامی

شما نمی تونین برای معلم شدن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش عنوان شغلی آموزگار ابتدایی شرکت کنین . شما نمی تونین برای معلم شدن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش عناوین شغلی مورد نظرتون شرکت کنین . برای معلم شدن ، می تونین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش عنوان شغلی مجاز شرکت کنین ، نمی تونین دبیر ادبیات و یا عربی بشین .

اهمیت مقطع ابتدایی

دانشگاه فرهنگیان به دلیل آنکه استخدام قطعی پس از فارغ التحصیلی دارد ، مناسب ترین دانشگاه برای ورود به شغل معلمی است و حتما باید در کنکور سراسری شرکت کنید. البته در دانشگاه های دیگر مثل دانشگاه آزاد رشته هایی همچون آموزش ابتدایی ارائه می شود ولی شرط استخدام قطعی پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه ها وجود ندارد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و ورود به شغل معلم ابتدایی ، با مشاوران تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی شوید. برای معلم شدن در صورتی که مدرک کارشناسی مهندسی علوم و صنایع غذایی دارین ، می تونین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنین . برای معلم شدن باید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنین ، طبق دفترچه ثبت نام آزمون سال گذشته شما نمی تونین در آزمون شرکت کنین .

برای معلم شدن توصیه میشه در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنین . می تونین در پذیرش بدون کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مورد نظرتون شرکت کنین . بعد از اینکه معلم دوره ابتدایی شدین ، برای ادامه تحصیل باید از آموزش و پرورش اجازه نامه کتبی دریافت کنین . از طریق کنکور سراسری نمی تونین در رشته ای تحصیل کنین که در آینده در هنرستان طراحی دوخت رو آموزش بدین . وقت بخیر .

برای معلم شدن توصیه میشه در کنکور سراسری و در پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرکت کنین . از طریق کنکور هنر در رشته آموزش و پرورش ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان پذیرش صورت نمی گیره بنابراین نمی تونین معلم دوره ابتدایی بشین . در صورتی که مشکل نظام وظیفه ندارین ، می تونین در کنکور سراسری و در پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرکت کنین . باید مدرک لیسانس رشته مرتبط را ارائه کنید تا بتوانید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایید. من 21 سالمه و دیپلم حسابداری دارم میتونم تو کنکور دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم و معلم ابتدایی بشم. مطابق با دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، با مدرک لیسانس رشته حقوق، پذیرش صورت نخواهد گرفت.

  • در تدریس خصوصی ابتدایی در مرحله اول پایه دانش آموز تقویت می شود.
  • همانطور که گفته شد آموزش ابتدایی یکی از رشته های بسیار مهم و تاثیرگذار در آموزش و پرورش می باشد.
  • شما شرایط معلم شدن رو ندارین ، نمی تونین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنین .
  • در مرحله مصاحبه امتیاز بیشتری برای قبولی خواهید داشت.
  • برای معلم شدن توصیه میشه در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنین .