دسته‌ها
اخبار

شرایط معلم شدن دبیر ابتدایی ، دبیرستان ، هنرستان و کاردانش-معلم

برای راهنمایی کامل در خصوص شرایط معلم ابتدایی شدن با مشاوران ما تماس بگیرید. داشتن حداقل مدرک لیسانس ، برخورداری از شرط سنی و … از شرایط استخدام آموزش و پرورش است. هر یک از رشته های دانشگاه فرهنگیان در یک گروه آزمایشی مشخص ارائه می شوند و شما برای انتخاب مجله خبری معلم گروه آزمایشی کنکور خود باید بدانید که رشته مدنظرتان در کدام گروه آزمایشی قرار دارد. برای مثال رشته های آموزش فیزیک و آموزش ریاضی برای کنکور ریاضی هستند یا رشته های آموزش شیمی یا آموزش زیست شناسی را فقط داوطلبان کنکور تجربی می توانند انتخاب کنند.

برخی مهارت‌های اساسی معلم ابتدایی به شرح زیر است:

معمولا مدارس غیردولتی به صورت حق التدریس و قراردادی و نه به صورت رسمی، استخدام می‌کنند. ✏️این شغل مستلزم ترجیح کار با دیگران به جای تنهایی و داشتن ارتباط شخصی با دیگران در محل کار است. ✏️این شغل مستلزم خوشرویی با دیگران در محل کار و نشان دادن نگرش خوش اخلاق و همکاری است. ✏️این شغل مستلزم پذیرش انتقاد و برخورد آرام و مؤثر با موقعیت‌های پر استرس است. ✏️این شغل مستلزم حفظ خونسردی، کنترل احساسات، کنترل خشم و اجتناب از رفتار پرخاشگرانه، حتی در شرایط بسیار دشوار است.

✏️توانایی شناسایی یا تشخیص یک الگوی شناخته شده (شکل، شی، کلمه یا صدا) که در سایر موارد منحرف کننده پنهان است. ✏️توانایی جابجایی به جلو و عقب بین دو یا چند فعالیت یا منبع اطلاعاتی (مانند گفتار، صداها، لمس یا منابع دیگر). ✏️توانایی ارائه تعدادی ایده در مورد یک موضوع (تعداد ایده ها مهم است نه کیفیت، درستی یا خلاقیت آنها). ✏️توانایی مرتب کردن چیزها یا اعمال در یک نظم یا الگوی معین بر اساس قاعده یا مجموعه ای از قوانین خاص (مانند الگوهای اعداد، حروف، کلمات، تصاویر، عملیات ریاضی). ✏️توانایی ترکیب قطعات اطلاعات برای تشکیل قواعد یا نتایج کلی (شامل یافتن رابطه بین رویدادهای به ظاهر نامرتبط). ✏️توانایی گوش دادن و درک اطلاعات و ایده های ارائه شده از طریق کلمات و جملات گفتاری.

دروس تربیتی رشته آموزش ابتدایی

برای ورود به شغل معلمی ابتدایی حداقل مدرک لیسانس مورد نیاز است. برای معلم ابتدایی شدن باید دارای مدرک لیسانس رشته های مرتبط باشید. لطفا برای راهنمایی در خصوص سوال خود (شرایط معلم ابتدایی شدن 1401) با مشاوران ما تماس بگیرید. برای معلم ابتدایی شدن باید مدرک لیسانس رشته مرتبط را ارائه دهید. شرایط معلم ابتدایی شدن را می توانید در همین مطلب مطالعه فرمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر لطفا با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

  • با مدرک دیپلم نمی تونین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنین و معلم بشین .
  • به این ترتیب، یک معلم به مهارت های ارتباطی قوی و همچنین توانایی صبور بودن و درک با دانش آموزان هر سطح نیاز دارد.
  • لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
  • به نظر من سلامت روح و روان بچه ها براشون مهم نیست.

برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای معلم ابتدایی شدن ، نیاز به ارائه مدرک لیسانس رشته های مرتبط می باشد. شما با مدرک کارشناسی رشته آموزش ابتدایی می توانید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید و جذب آموزش و پرورش شوید. برای معلم شدن ، می تونین با مدرک تحصیلی که دارین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنین . می تونین بعد از اخذ مدرک دیپلم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنین . حداکثر سن پذیرش دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام هستش ، حداقل شرط سنی در نظر گرفته نمیشه در صورت داشتن مدرک دیپلم می تونین در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنین و معلم بشین . برای معلم شدن ، می تونین در کنکور سراسری یکی از سه رشته نظری و یا دو رشته شناور ( زبان و هنر ) شرکت کنین و در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنین .

معلم خصوصی دبستان در منزل

پیشرفت تحصیلی دانش آموز می پردازد. و نحوه انجام تکالیف و برنامه یریز درسی را دانش آموز پیش می برد. و چنانچه مسائل دیگری در یادگیری دانش آموز موثر باشد در نظر گرفته می شود. در تدریس خصوصی ابتدایی در مرحله اول پایه دانش آموز تقویت می شود. و سپس به مقطع تحصیلی مربوطه پرداخته می شود.